Господарський суд Києва зобов’язав забудовників знести житловий комплекс «Перспектива», що зводиться на вулиці Теодора Драйзера, 40. Його визнано самочинною спорудою, оскільки будується на ділянці, яка призначалась під школу. Цю земельну ділянку суд вимагає привести у попередній стан. Знести комплекс мусить той, хто його будує. Це ТОВ ” Глобал Строй-3″, ТОВ “Київмонтажбуд” та ТОВ «Укрсоцбуд». Постанова оприлюднена 14 червня в Єдиному реєстрі судових рішень.
Житло замість школи
Про те, що багатоповерхівка на Драйзера, 40 – проблемна, відомо давно. Ще на початку 2000-них було прийнято рішення побудувати тут школу. У 2004-му році земельну ділянку у майже 2,5 гектарів Київрада передала Деснянській РДА “для завершення будівництва школи”. Незабаром під цей проект був організований інвестиційний конкурс. Знайшли інвестора, який зобов’язався побудувати навчальний заклад. Час ішов, а будівництво школи так і не починалось. У 2013 році прокуратура Деснянського району звернулася в Господарський суд Києва, аби повернути цю ділянку громаді. Але після тривалих позовів суд прийняв рішення не віддавати землю Київраді, а передати її ТОВ “Глобал Строй-3” для подальшої добудови школи. Приблизно у цей час вулиці Деснянського району заполонила агресивна реклама, котра зазивала киян придбати квартиру по 7 тисяч гривень за квадратний метр у новому ЖК «Деснянський». Ціна на той час була фактично демпінгова і заощадливий інвестор закрив очі, що за паспортом будівництва на Драйзера, 40 зводиться заклад освіти, а не житло. ЖК «Деснянський», як це часто трапляється з проблемними об’єктами, здійснив ребрендинг і став називатися ЖК «Перспектива». Проте від зміни назви перспектива «Перспективи» не стала кращою.
Торік забудовником і його об’єктом знову зацікавилися правоохоронці. У ході слідства було встановлено, що будівництво відбувається за відсутності дозволу на виконання будівельних робіт, в декларації про початок виконання робіт невірно зазначено категорію складності об’єкта, відсутні містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки.
І попри це, продаж квартир у сумнівних будинках триває й досі. На сайті забудовника повідомляється, що ціна квадратного метра в ЖК «Перспектива» зараз стартує від 13500 гривень. Дві секції нібито заселені і мають оформлені у власність квартири. «Висить» акційна пропозиція – 62,5 квадрати за 35,5 тисяч доларів. Обіцяють здати чергову секцію в кінці літа. Сайт нерухомостіЛУН.ua повідомляє, що всі трикімнатні квартири в «Перспективі» вже продані.
Схоже, всі ці поліцейсько-прокурорські історії для забудовника – мишача метушня, й не більше. Тим паче, на практиці жодну незаконну новобудову у Києві досі не знесли.
Спадок Войцеховського
Багатоповерхівку на Драйзера, 40 пов’язують з найскандальнішим київським забудовником, власником компанії «Укогруп» Анатолієм Войцеховським. Він був затриманий ГПУ за підозрою в несплаті податків та створенні злочинного угрупування, яке захоплювало землю у Києві та привласнювало кошти інвесторів.
Почерк «Перспективи» дуже схожий з історією ЖК «Перлини Троєщини», ЖК «Маргарити» та ще 4 десятків самобудів Войцеховського: низька, як для столиці, вартість квартир, здача одної-двох секцій, активна реклама об’єктів і нецільове використання земельної ділянки.
Під дахом «Укогруп» свого часу працювало близько 60 будівельних і девелоперських компаній. Як видно, працюють вони й зараз. Більшість цих сателітів «Укогруп» реєструвалися під конкретні проекти. Потім, коли у котрогось із них на будмайданчиках виникали проблеми, фірма переєстровувалась. Нові керівники, за звичай, відхрещуються від партнерства з Войцеховським, однак прослідкувати зв’язок, при бажанні, все ж можна. Нескладний пошук у Єдиному реєстрі юросіб видає масу інформації для роздумів.
Так, ТОВ «Глобал Строй-3» з’явилося за півроку до того, як ТОВ «Укрсоцбуд», котре обіцяло троєщинцям школу, вирішило продати недобудову разом із землею. Ні майно, ні земля, до речі, компанії не належали. Проте у Войцеховського, подейкують, були впливові захисники з Генпрокуратури, тому подібні схеми він втілював з легкістю. До речі, адреса реєстрації Глобала все та ж: вулиця Драйзера, 40 – по суті, будівельний майданчик. Його нинішній директор – В’ячеслав Лебєдєв активно шукає роботу з допомогою соцмереж. У своєму резюме він вказує, що має незакінчену вищу освіту і вже четвертий рік працює директором «Глобал Строй-3». Одначе роботу чомусь шукає особистим водієм!!!
Інший фігурант справи, забудовник ЖК «Перспектива» – ТОВ «Київмонтажбуд» в директорах теж має відому особу. Директор з капітального будівництва «Київмонтажбуду» Олег Репа разом із засновником згадуваного тут «Укрсоцбуду» Багтіяром Багіровим є співвласником ТОВ «Міжнародна будівельна компанія «Партнер». Олега Репу називають вихованцем Анатолія Войцеховського. У 2008-2010 рр. Репа займав керівну посаду в ТОВ «Укогруп» Войцеховського. Як повідомляє сайт «Антикор», з того часу він змінив з десяток посад у різних компаніях, чим заплутав сліди і уникнув сумної долі свого шефа. Після арешту Анатолія Войцеховського його будівельним бізнесом фактично керує Репа, продаючи віртуальні квартири в «заморожених» будинках на користь ідейного натхненника піраміди, котрий, до речі, вже давно гуляє на свободі.
В усіх цих хитросплетіннях зв’язків і схем простому смертному покупцю дешевих квадратів розібратися непросто. Хоча, здавалося, після гучного «кидка» інвесторів «Еліта-Центру», покупці мали би бути обережнішими у виборі забудовника. Тим паче, навіть побіжний погляд на дозвільну документацію, виставлену забудовниками на сайті ЖК «Перспектива», примушує задуматися. В пункті про призначення земельної ділянки чорним по білому вказано: «завершення будівництва школи». Тож виходить – «бачили очі, що купували».