skip to Main Content

Троєщина: за крок до забудови

Хочуть того троєщанці чи ні, але масив таки будуть забудовувати житлом й надалі. Детальний план території Троєщини, котрий минулої осені зі скандалом повернули розробнику на доопрацювання, пройшов земельну комісію Київради. Так би мовити, доопрацювали.

Засідання земельної комісії Київради

Відчуйте різницю

Щоправда, суттєвих змін в документі не помічено. Сумний досвід прийняття ДПТ у Києві підказує, що ця «пауза» між засіданнями депутатської профільної комісії насправді потрібна лише для того, аби домовитися з «принциповими» і дати громаді прийняти неминуче. Ще не було випадку, аби розробник ДПТ кардинально змінював документ до повторного читання. Можливі лише певні поступки громаді. Чи є вони в ДПТ Троєщини? Жодних порівняльних таблиць типу «так було» і «ось як стало» розробник не надав. Текст презентації – той самий, обіцянки – відомі. Троєщанців вирішено «купити» пологовим будинком, лікарнею, поліклінікою, школою й дитячим садочком. Всі ці «інфраструктурні блага» мають компенсувати мешканцям північної Троєщини ущільнення житлової забудови аж на 33%. Якщо раніше в межах, які потрапили до ДПТ, на одному гектарі території проживало 253 особи, то тепер проживатиме 337 чоловік. І це лише за оптимістичними прогнозами. В деяких районах багатоповерхової забудови щільність складатиме 498 осіб (при максимально допустимій кількості 450 чол/га). 

Із того, що встиг озвучити на засіданні представник розробника з «Інституту Генплану Києва» Микола Римар-Щербина, в 20-му мікрорайоні на прохання мешканців запроектували додатковий спортивний комплекс. Це має бути льодова арена. Це все, що жителі «Милославичів» змогли виторгувати у забудовника, котрий націлився відібрати у них 7 гектарів їхньої зеленої зони на околиці міста, котра, до речі, за Генпланом 2020 передбачалась під сквер. Тут забудовник планував звести 5 висоток і ТРЦ. Під час громадських обговорень цього  ДПТ, троєщанці зібрали 1,5 тисячі голосів за збереження скверу, проте під час першої презентації документу в Київраді, позиція жителів не була врахована, оскільки лист з підписами начебто  надійшов надто пізно – вже після завершення громадських слухань, виправдовувались у мерії. І ось тепер – у сквері має бути ковзанка! А ще місцевим жителям пообіцяли нову школу на 1080 місць, котру вони не отримали ще під час першої забудови мікрорайону.

Зі скупої доповіді Римаря громада почула також про зменшення планів щодо будівництва  паркінгів у дворах. Мовляв, самі жителі протестують, аби на зелених зонах між будинками облаштовували автостоянки. 

Санітарна зона навколо ТЕЦ-6 зменшена. Можна будувати!

ДПТ охоплює 410 гектарів на півночі Троєщини. Територія обмежена вулицями Бальзака, Закревського, Милославської та Сабурова. Це ділянка, де розміщений парк «Молодіжний», два озера вздовж вул. Закревського, 20- мікрорайон, де вже збудований ЖК «Милославичі», та, власне, ділянка самого інвестора, котрий і оплатив розробку ДПТ. Території за озерами обростуть житловими висотками. На зауваження представників громади, що на цих землях будувати небезпечно через загрозу підтоплення, проектант взагалі не відреагував. Зате пояснив депутату Івану Картавому, яким чином автори проекту втиснуть нове житло впритул до одного з найшкідливіших підприємств міста – ТЕЦ 6. Римар-Щербина повідомив, що з недавніх пір межі санітарної захисної зони біля ТЕЦ значно скоротили і будувати можна мало не під трубою. Невже це підприємство змінило клас шкідливості? Якщо так, то чому деснянцям не повідомили цю радісну новину?

Не знають мешканці району, очевидно, й про те, що насправді черг у дитячі садочки на масиві фактично немає. Автори ДПТ стверджують, що наразі у садочках не вистачає всього-на-всього 21 місце. А у школах 671 місце навіть вільне. Таким чином, мовляв, нові заклади освіти покриють потреби додаткових жителів і не навантажуватимуть існуючу мережу. У деснянців своя математика. Вони запевняють, що наразі черга в дитячі садочки складає 570 місць. А новий садочок, відкриття котрого кілька років домагалися жителі «Милославичів», лише на 8% забезпечив потреби 20-го мікрорайону. Місцевий активіст Іван Сидорчук зазначив, що лише для їхнього мікрорайону за нормативами необхідно збудувати 3 дитячі садки і дві школи. 

На майже 1 мільйон житла – всього 20 тисяч мешканців?

Маніпуляція з цифрами – не новина для цього документу. Найбільша його не відповідність – у прогнозах щодо кількості нових сусідів, котрі поселяться на масиві. Проектанти запевняють, що на 877 тисячах квадратних метрів новобудов має поселитись не більше 20 тисяч мешканців. Це майже 44 квадрати на одного мешканця. Норматив перевищений мінімум удвічі. Згідно Генплану Києва, на одного киянина має припадати мінімально 21 квадратний метр житла. Отже не складно уявити, яка кількість нових троєщанців поповнить затори на Московському мосту. 

До речі, щодо транспортного питання. Документ не містить реальних розрахунків спроможності існуючої транспортної мережі витримати додаткове навантаження. Громадські активісти і деякі депутати стверджують, що для нормального сполучення нових територій потрібно мати автодорогу на 6-8 смуг. Схоже, проектанти розраховують вирішити транспортну проблему нових мікрорайонів традиційно – будівництвом метрополітену. В ДПТ навіть намалювали два виходи з метро: один біля «Спор Лайфу», інший – біля поліклініки на вулиці Цвєтаєвої. Вашими б молитвами, шановні архітектори! Метро на Троєщину навіть не спроектовано, а ДПТ Троєщини вже знає, що піде воно по проспекту Маяковського! Дрібничка, але довіри до напланованого немає. Свободівець Іван Картавий, котрий разом з колегою по фракції Володимиром Назаренком були єдині серед членів земельної комісії, хто не підтримав ДПТ, навів сумний приклад ДПТ селища Биківня. За словами депутата, тамтешнім жителям теж обіцяли збудувати школи-садочки-дороги, а за два роки реально будується лише комерційне житло. Єдину школу, переповнену на 300%, і ту не можуть реконструювати вже кілька років, нагадав Картавий. 

«Перлина Троєщини» святкує перемогу

Щиро пораділи затвердженню цього ДПТ хіба що жителі «Перлини Троєщини». Цей проблемний будинок Войцеховського знаходиться в межах цього плану. Без затвердження ДПТ інвестори «Перлини» не можуть узаконити своє житло і завершити будівництво. Досі вони були найпалкішими адвокатами масштабного будівництва на Троєщині і волею-неволею сприяли його затвердженню. 

Наразі до великого будівництва на Троєщині залишився один крок: ДПТ поки не може розглянути сесія Київради, оскільки депутатський корпус має поновити містобудівну документацію, термін дії якої сплив з початком нового року. Адже усі ДПТ приймаються після того, як потраплять до  переліку програми створення (оновлення) містобудівної документації у м. Києві, затвердженої рішенням Київради від 13.11.2013. Як тільки депутати внесуть зміни до цього документу, нові ДПТ подаватимуть у сесійну залу. 

Теми:ДПТЗабудова КиєваПерлина ТроєщиниТроєщина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторизація
*
*
Генерація паролю
Back To Top