skip to Main Content

Земельні махінатори або Хто зіштовхує киян лобами?

Не може наша влада жити так, щоб і вовки були ситі, і вівці цілі. Така мудрість дається, на жаль, не кожному «пастуху». Натомість навіть ті конфлікти, на які, здавалось, вже знайдені рішення, обертаються у Києві гучними скандалами. Свіжий приклад: жителі вулиці Братиславська, що у Деснянському районі, перекрили дорогу деревами, які нахабно спиляли в їхньому сквері невідомі. Коли обурені мешканці навколишніх будинків викликали поліцію, виявилось, що люди з пилами прийшли в їхню єдину зелену зону з дозволу міської влади. На місці зеленого поясу, що слугує цим будинкам екологічною буферною зоною між жвавим проспектом, вирішено збудувати багатоповерховий паркінг.

Про те, що дерева на Братиславській приречені, місцеву громаду сповістили чиновники з Деснянської райдержадміністрації, котрі прибули на місце конфлікту разом із забудовником – обслуговуючим кооперативом «Братиславський». Заступник районного голови Ірина Алексеєнко послалась на рішення Київради, за яким земельні ділянки на вул. Братиславська 34-а та 38-а площею 0,2622 га та 0,5600 га у березні цього року передали для гаражного будівництва. Місцевих жителів, мовляв, запитували. Громадські слухання відбулись.

Остання заява мешканців здивувала й обурила не менше, аніж знищення самих дерев. «Нас іще звинувачують у тому, що ми не відгукнулися на якісь оголошення про громадські слухання»,- обурюється жінка, що вийшла захищати свої дерева. – Які слухання? Тут одна дорога, друга дорога, бензозаправка. Сморід стоїть. У спеку ці дерева геть сухі стоять. Ця зелень – єдине, що захищає нас від смердючої дороги. Люди тут живуть, як скоти. У нас же немає стільки грошей, як у Кличка. А виявляється це він дозволив ось таке зробити. Нам тицяють якісь папірці: що все з дозволу КМДА. Нехай мер і будує там, біля КМДА»,- плачеться жінка журналістам.

«Так. Кличко давав доручення районній адміністрації провести громадські слухання з жителями Братиславської. А вже як вони проходили, інше питання, – прокоментував конфліктну ситуацію Михайло Буділов – депутат від ВО «Свобода», що представляє у Київраді жителів  Лісового масиву. –

Можна було знайти альтернативну ділянку для цієї автостоянки. Але її ніхто не шукає. Бо немає у нинішньої влади зацікавлення вирішувати проблеми киян. Я вважаю, що звільнення заслуговують усі чиновники, що брали участь у цьому, і довели справу до абсурду. Хотіли допомогти жителям з вулиці Мілютенка. Натомість постраждали люди з Братиславської. Вони чергують на вулиці вже третій тиждень. Зібрали підписи і не дадуть нічого зробити».

На місці спиляних тридцятирічних дерев мешканці спішно висаджують нові саджанці. Організували на спаплюженій ділянці цілодобове чергування. Навіть диван винесли на вулицю, показуючи владі свою вперту затятість.

Вулиці Мілютенка і Братиславська. Чому посварилися сусіди? 

Протест на Братиславській за тиждень продовжився бійкою в Київраді. До сесійної зали прорвались розлючені мешканці гуртожитку з вулиці Мілютенка, 23-а і заблокували роботу депутатів. Цей будинок більш відомий у народі як будинок-вбивця, що труїть своїх пожильців 50-ма видами токсичних грибків. Численні перевірки епідеміологів підтверджують, що жити в гуртожитку небезпечно. Через помилки будівельників-проектантів, котрі порушили систему вентиляції, мешканцям загрожує туберкульоз, алергія, астма і навіть рак. За словами самих мешканців, щороку тут помирає до 30 чоловік. У подібному становищі перебувають нині ще два будинки на Лісовому проспекті, 12-а та 12-б. Загалом йдеться про термінове переселення майже півтори тисячі людей. Проте поняття терміновості у лікарів і чиновників, вочевидь, різне. Влада вже не перший рік обіцяє відселити людей, проте куди, так і не визначилась.

І ось нарешті, після стількох років боротьби, що супроводжувалась пікетами, сльозами і погрозами хоронити наступних небіжчиків під стінами мерії, рішення здавалось знайдене. Постраждалим від грибка киянам пообіцяли збудувати новий дім. Ділянку знайшли на вул. Шолом-Алейхема 5-в. Та от прикрість – земля виявилась зайнятою. На цій ділянці, хоч і не зовсім законно, проте вже багато років кияни влаштували автостоянку. Перемовини з власниками парковки були важкими й тривалими. Зрештою автолюбителі поступилися насидженим місцем за умови переселення їхніх автівок на іншу стоянку. Місце знайшли, як не дивно, на зеленій зоні вздовж Братиславської вулиці. Чим це закінчилось, вам уже відомо: досі владу ненавиділи кияни з вулиці Мілютенка, тепер до них приєднався народ з Братиславської. Про таких «рішал» український народ каже: «Застав дурня Богу молитися, то він і лоба розіб’є».

За клапоть землі між собою також пересварилися й кияни. До протестуючих на Братиславській приходили активісти з Мілютенка. Звинуватили сусідів в бездушності, дорікнули, що дерева їм дорожчі за життя людей. У кожного своя правда. Для мілютенківців – це втрата надій на старт будівництва їхнього нового житла. Жителі з Братиславської своєю чергою не розуміють, чому за їхній рахунок вирішуються чужі проблеми.

Після сутичок під дверима сесійної зали, міський голова Віталій Кличко зупинив пленарне засідання і запросив мешканців «грибкового» будинку на перемовини. Тим часом двоє правоохоронців, що не пускали мітингувальників до зали, отримали травми. Ще трьом – порвали службову форму. П’ятьох активістів з громадської організації «Бюро захисту екології та навколишнього середовища», що з кулаками допомагали мешканцям гуртожитку потрапити на засідання Київради, забрали до відділку поліції на допит. Відкрито два кримінальні провадження.

Зустріч з Кличком до конкретного результату не привела. Як нам повідомила учасниця переговорів – жителька гуртожитку з вул. Мілютенка, 23-а Марія Максимчук: «Домовились про ще одну зустріч». До кінця травня Віталій  Кличко пообіцяв знайти принаймні три варіанти вирішення питання. Ймовірно йтиметься про колишні наміри купити за бюджетні кошти мешканцям злощасного будинку нові квартири. Можливо, шукатиметься інша ділянка для гаражів чи до компромісу схилятимуть людей, що охороняють сквер на Братиславській. Але за що тоді постраждали дерева?

Як через Кличка у Биківні освистали Порошенка

Деснянський район «майданило» увесь травень. Земельні махінації київської влади вивели на вулицю й биківнянців. В день вшанування пам’яті жертв політичних репресій до Національного історико-меморіального заповіднику “Биківнянські могили” приїхав Президент Петро Порошенко. Щоб якось привернути увагу до вирубки Биківнянського лісу, місцева громада вийшла на пікет. Люди перекрили Броварський проспект. До биківнянців приєднались і уже згадувані активісти з вулиці Мілютенко. Ситуацію вирішив «розрулити» Віталій Кличко, котрий також приїхав на вшанування до Биківні. Проте вийшло у нього це погано. Меру биківнянці не вірять, оскільки саме його вважають винним в тому, що в лісі роздали сотні гектарів під забудову. Торік місцеві активісти під час чергової акції спалили опудало Кличка. «Віталію Володимировичу, я за Вас голосувала, людей в Биківні агітувала, а Ви віддали наш ліс забудовнику. Мені соромно, що я за Вас проголосувала»,- випалила Кличку літня жінка і ображено відвернулась від міського голови.

Відбирають у киян ліс цинічно, під соціально-благородним приводом, прикриваючись пільговиками. Іменем АТО міські чиновники узаконили те, що не зміг зробити ще Черновецький. Свого часу на Биківнянський ліс накинув оком «космічний мер», нарізав кілька сотень наділів VIP-клієнтам, проте змінити цільове призначення лісу на житлову забудову не зміг. Скандально відомий «Генплан Черновецького – 2025», котрий дозволяв запустити сокиру в Биківнянський ліс, так і не був прийнятий. Віталій Кличко поступив хитріше. Оскільки за прийняття нового Генплану депутатських голосів не вистачає та й у суспільстві це питання отримало широкий резонанс, хитромудрі чиновники підказали меру, як забудовувати місто, на звертаючи увагу на те, що написано в діючому Генплані. На кожну цікаву ділянку почали розробляти Детальний план території (ДПТ), котрий затверджують на сесії Київради. І хоча ДПТ насправді є лише частиною Генплану, що його деталізує і не може йому суперечити, саме на основі цих окремих, не об’єднаних спільною стратегією розвитку міста проектів, й забудовується Київ. Для Биківні теж затвердили ДПТ. Пообіцяли кілька покращень типу ремонту школи, дороги, інженерних комунікацій, нового житла і заодно виділили сотню земельних ділянок в зеленій зоні навколишнього лісу для пільгових категорій населення. Найгучніше чиновники рекламували землю в Биківні для атовців. Мовляв, хлопці заслужили, а вільних земель місто немає. Треба «скосити» трохи лісу. Нічого страшного не станеться. І хоча місцеві жителі, котрі цей ліс саджали ще зі своїми батьками, на жодні вмовляння не погоджувались, позивались до суду, своє рішення влада таки відстояла. 6 березня цього року Окружний адміністративний суд Києва відмовив жителям Биківні у скасуванні скандального ДПТ селища. А отже ліс таки рубатимуть. Проте, як видно, биківнянці не здаються і використовують кожну слушну нагоду захистити зелені легені столиці. Активісти діждалися, поки в район приїде Президент, і вкотре перекрили дорогу. Під крики «Ганьба!» Порошенко підійшов до натовпу, що вимагав врятувати биківнянський ліс. «Я повністю на вашому боці. Ми вирубку Биківнянських лісів зупинимо. Даю вам про це слово»,- обнадіяв киян Президент. Як повідомив газеті Микола Косинець –житель с. Биківня, котрий очолює ініціативну групу селища, люди налаштовані дійти до Європейського суду. Тим часом громада подала апеляцію на рішення Окружного адмінсуду, котрий визнав законним ДПТ селища Биківня. «У нас з’явилась надія після розмови з Президентом на порятунок нашого лісу,- сказав пан Микола. – Думаю, слово Президента має бути вагоме. Сподіваємось на зустріч з Кличком. Він пообіцяв нам, що приїде до нас у село. Ми вимагаємо все таки внести зміни до цього Детального плану території. Розробили власний протокол з конкретними змінами, чиновники теж приготували свій документ. Ми готові на будь-які компроміси, аби лишень ліс не рубали. Раніше планувалась зустріч жителів нашого села з Броневицьким (Сергій Броневицький – начальник КО “Інститут Генерального плану міста Києва») і Спасибко (Олександр Спасибко – заступник голови КМДА з питань будівництва). Вони мали приїхати і виступити, але щось не поспішають до нас».
Отже, у киян є змога перевірити, чого варте слово Президента і як тепер чинитиме мер, у котрого на Биківнянський ліс були інші плани.

Теми:Биківнянський лісвул. Мілютенка 23-аТроєщина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторизація
*
*
Генерація паролю
Back To Top