skip to Main Content

Повістка до військкомату як засіб боротьби з опонентами

Арсенал боротьби будь-якої влади зі своїми опонентами відомий – адмінресурс, кримінальні справи, тиск на бізнес. Тепер до цього переліку додаються ще й повістки до військкомату.

Громадському активісту колишньому депутату Деснянської районної ради (2006-2010рр) Анатолію Гунькову повістку до військкомату вручили показово – на черговому засіданні Антикорупційного форуму Деснянського району. Пан Гуньков – активний учасник і один з організаторів цього суспільного руху, котрий взявся за очищення влади у Деснянському районі. В районі активіст відомий, зокрема, як послідовник критик і опонент нинішнього керманича району т.в.о голови Деснянської райдержадміністрації Вадима Онуфрійчука. І від свого імені, і від імені громади Анатолій Гуньков постійно звертається до різних державних інстанцій та правоохоронних органів з вимогами перевірити діяльність районного чиновника. Вказує на факти корупції і зловживання службовим становищем Вадима Онуфрійчука, а також вимагає його люстрації як колишнього члена партії регіонів.

«Гріхи» районного чиновника

У відкритому листі до Президента України, у зверненні до Київського міського голови, до керівників парламентських фракцій члени Антикорупційного форуму вказують на кілька показових фактів з життя «районної мерії». Зокрема, масову гулянку всією РДА у робочий час Дня працівників місцевого самоврядування. Активісти вимагають перевірки правоохоронними органами цього факту і задаються питанням, за чий кошт влаштовувалось це помпезне святкування на пароплаві по Дніпру? «Якщо за кошти бюджету, то це – нецільове їх використання,- вважають активісти. – Якщо за кошти «меценатів», то – це корупція. Поки тривало це «виїзне засідання РДА», під дверима зачиненої адміністрації зібрались деснянці, котрі так і не дочекались «барина Троєщини»,- говориться далі у листі-зверненні.

У список «гріхів» Онуфрійчука активісти внесли зо тридцять пунктів. Серед найважчих – кришування районних МАФів, парковок і ярмарків; 20%-ві відкати під час проведення тендерів на виконання робіт в медичних і освітянських закладах району; саботаж реформи ЖКХ. Є в документі й кілька конкретних адрес, що наглядно ілюструють нинішню стилістику керівництва районом. Вул.Сабурова 16-А – тут знаходиться соціально-реалібітаційний центр по роботі з інвалідами. Кілька років цей заклад позивається з районною владою, яка вирішила відібрати у них приміщення. Поки триває судова тяганина, працівники центру – буквально заблоковані в будівлі, котру взяли в облогу чиновники. Наступний пункт обвинувачення громади – вул. Ватутіна. Тут через незаконні МАФи, уже три місяці не може розпочати роботу новий торгівельний комплекс, де будуть відкриті 250 робочих місць. На звернення підприємців району керівництво адміністрації не реагує. Кіоски, котрі стоять прямісінько перед входом до комплексу в зоні будівельних робіт, демонтувати не поспішає. Що вкотре підтверджує факт участі влади у «МАФіозному» бізнесі.

Гімн як набридлива процедура протоколу?

Деснянському голові громадські активісти також закидають відсутність патріотизму. Пригадують випадок, коли у вересні 2014 року, будучи депутатом Київради від партії «Удар-Солідарність», Вадим Онуфрійчук виступив проти виконання Державного Гімну України у повній версії. Він зробив зауваження «свободівцям» і «радикалам», котрі продовжували виконувати другий куплет Гімну, що, за словами Онуфрійчука не є офіційним. Вадим Онуфрійчук навіть зареєстрував в порядку денному запит на обов’язкове виконання лише одного куплета. В сесійній залі зчинилась бійка. Зі словами «ватнік», «комуняка», «риг» на захист Гімну стали й інші фракції Київради і спробували силою вивести депутата, котрий виявив неповагу до державного символу, із зали Київради. Онуфрійчука таки примусили вибачитися. Проте, знімаючи свій запит з порядку денного, він все ж наголосив, що має право на власну точку зору. Нагадаємо, сесія Київради тепер постійно починається повною версією Державного Гімну. Це вже традиція, якою дуже пишається депкорпус столиці. Цікаво, чи співає тепер депутат від «Солідарності» Вадим Онуфрійчук Гімн до кінця, чи так і залишився при своїй власній позиції?

Вічний тимчасовий

Вадим Онуфрійчук Деснянським районом керує півтора року. І весь цей час він у статусі тимчасово виконуючого обов’язки голови. Воістину, не має нічого більш постійного, аніж тимчасове. Деснянська громада просить Президента України, чиїм представником у районі є голова держадміністрації, нарешті визначитись: голова Онуфрійчук чи не голова!?

 Поява на засіданні Антикорупційного форуму двох кремезних чоловіків у військовому камуфляжі, певно, мала б нагадати Деснянській громаді, що влада у районі є, і образлива приставка «т.в.о.» перед посадою голови адміністрації ніяк не впливає на його «силу і авторитетність» (як любили характеризувати владу за часів Януковича).

«Справа – явно замовна. Я вже двічі сам просився в АТО. Справа в тім, що я був активним учасником Майдану і одразу після революції гідності пішов до військкомату і попросився добровольцем на фронт,- розповідає громадський активіст Анатолій Гуньков. – Проте мені тоді заявили, що ніякої мобілізації не має. В районі я був координатором штабу самооборони Майдану, а людей з певними патріотичними поглядами керівництво нашого військкомату, певно, не влаштовувало. В минулому році я знову добровільно без жодних повісток прийшов і просився в зону АТО. До служби мене тоді не допустила медкомісія. Тобто, я ніколи не ухилявся від служби. А це показове намагання зробити з мене «уклоніста» – це просто акт залякування молодіжного крила активістів Антикорупційного руху. Мовляв, кожний, хто посміє критикувати будь-які дії районної влади, буде негайно викликаний до військкомату. Отже, військкомату сьогодні надані невластиві функції кишенькової поліції районної адміністрації. Ми стали свідками злиття корупційних систем армії і місцевого державного апарату»,- впевнений пан Гуньков.

 Активіст, втім, до військкомату з’явився, де на нього вже чекала заповнена папка призовника. Військовий квиток у нього вилучили і зараз пан Гуньков проходить медкомісію. Найцікавіше в цій історії те, що чергової сьомої хвилі мобілізації в Україні так і не оголошено – приймають до війська лише здорових і молодих хлопців, котрі бажають служити за контрактом, і строковиків. Ні до першої категорії, ні до другої знятий з військового обліку в 45 років Анатолій Гуньков не належить.

 А тим часом Анатолій звернувся до ряду інстанцій, зокрема, в Адміністрацію Президента, Генпрокуратуру, у військову прокуратуру, до МВС України, а також в Національне Антикорупційне бюро з вимогою провести розслідування цієї справи, котра, на думку активіста, «є не чим іншим, як спробою видалення з району одного з лідерів суспільного  антикорупційного руху для того, аби звільнити від цього громадського тиску голову Деснянської РДА Вадима Онуфрійчука».

Онуфрійчук – зірка ЮТУБу

Використовувати військкомат в боротьбі з власною громадою для Онуфрійчука стало звичним явищем. Ще один подібний випадок нещодавно сколихнув Інтернет. Прямо перед телекамерами голова Деснянської райдержадміністрації за допомогою повістки до військкомату «розправився» з секретарем Наглядової ради гуртожитку по вулиці Жукова 53-А Сергієм Панченком. За словами активістів, котрих не допустили на зібрання, засідання щодо розподілу житла в гуртожитку пан Онуфрійчук організував таємно і без чинного секретаря Наглядової ради – органу, котрий за законом створений з метою громадського контролю за розподілом і утриманням житла у гуртожитках. Панченко впевнений, що за зачиненими дверима відбувалась незаконна роздача ордерів на приватизацію житла людям, котрі не мають на це законних підстав. Активіст викликав поліцію для з’ясування всіх обставин. Вадим Онуфрійчук своєю чергою викликав військового комісара Деснянського району. На диво, військовий комісар Сергій Шевченко «на виклик» з’явився миттєво і вручив опоненту деснянського голови повістку до військкомату. Найцікавіше, що Сергій Панченко в Деснянському районі не зареєстрований. Територіально він належить до компетенції Печерсько-Голосіївського об’єднаного районного військкомату і, за його словами, тісно контактує з тамтешніми комісарами, котрі зняли його з військового обліку за станом здоров’я. Пояснити таку «оперативну допомогу» колегам деснянський комісар не зміг, лише послався на виконання наказу свого керівника – воєнкома Деснянського військкомату Юрія Максиміва. Ознайомившись з повісткою, Сергій Панченко запідозрив підробку документу, мовляв, заповнена повістка почерком самого голови Деснянського району Вадима Онуфрійчука. Так це чи ні?– розібратись належало б «спеціально навченим органам». Бо якесь дивне у столиці підпорядкування: структури Збройних сил України – на побігеньках у районного чиновника! Всі ці історії з призовом, здається, щонайменше підривають авторитет органів державної влади і Збройних сил України. Сумно й те, що за чиновницькою логікою захищати Батьківщину – це покарання?!

Ознайомитись з відеороликом про вручення повістки за участю Вадима Онуфрійчука можна за цим посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=tb8Xh1n-D_k

Теми:Вадим ОнуфрійчукДеснянський районКиіврада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторизація
*
*
Генерація паролю
Back To Top