Київські активісти запустили сайт «Приховані інтереси» – базу даних з фірм, котрі належать народним обранця і чиновникам. Сайт має функцію автоматичного аналізу документів.
За 3 секунди програма проаналізує стенограму засідання Київради і покаже, хто з депутатів має власний інтерес до прийняття того чи іншого питання. Програму розробила команда Антикорупційного штабу. Під час роботи над базою аналітики Антикорупційного Штабу створили загальний бізнес-профіль київських чиновників.
На сьогодні база «Прихованих інтересів» об’єднує інформацію про усіх депутатів Київської міської ради, голів та заступників виконавчої влади в місті Києві: Київської міської державної адміністрації та районних в місті Києві державних адміністрацій. Разом це 165 людей.
Цікаво, що на 165 фігурантів «Прихованих інтересів» припадає 598 юридичних осіб, серед яких громадські організації, благодійні фонди та комерційні фірми. У середньому по 2,6 комерційній фірмі на одного депутата або ж чиновника.
Найпопулярнішими напрямками комерційної діяльності серед фірм, що пов’язані з київськими чиновниками, є будівництво та оренда (68 компаній), торгівля (63) та виробництво (27).
Цікаво що більше половини депутатів земельної комісії мають приватний інтерес у будівельному та орендному бізнесі. Вони мають зв’язки з 47 фірмами, що може свідчити про потенційний конфлікт інтересів цих депутатів при ухваленні рішень земельної комісії.