skip to Main Content

МАФи – символ корупції

Київ – місто кіосків. Виходячи з будь-якої станції метро, бачиш не архітектуру міста, а МАФи. Вони загородили не тільки будівлі та вулиці, але, здається, давно затьмарили совість тих, хто так показово з ними бореться. Не секрет, що кіоски в більшості своїй – тіньовий і кримінальний бізнес. Лише 10% МАФів належать малому бізнесу. Решта – власність колишніх або нинішніх прокурорів, міліціонерів і чиновників. Все це «мережевики», котрі здають свої кіоски в оренду. Вони ж і домовляються з владою і силовиками, якщо виникають «проблеми». За такого зрощення влади з криміналом і бізнесом це «мафіозне» питання не скоро вирішиться. Слово МАФ вже давно звучить як синонім корупції.

В Деснянському районі з незаконними МАФами борються при великій кількості  телекамер. Знесли показово 1-2 кіоски і надовго забули про проблему. Тим більше, якщо чиновницька «забудькуватість» і «сліпота» гарно компенсуються. По суті, перевірити законність кіоску і домогтися припинення його роботи для будь-якого районного прокурора чи начальника поліції –  три дні роботи! Проте, справи тягнуться місяцями. Свіжий приклад – тимчасові споруди на проспекті Ватутіна (біля зупинка «Райдужна»).  Вже понад три місяці ПАТ «Полюс» веде переписку з державними органами влади щодо демонтажу або перенесення чотирьох кіосків та рекламного щита, які знаходяться в зоні проведення будівельних робіт. Вже три місяці підприємство не може здати в експлуатацію новий торгівельний комплекс, де легально в цивілізованих і комфортних умовах працюватимуть близько 250 працівників. Деснянці отримають навий продуктовий магазин з соціальними цінами, аптеку, спортивний зал. На терезах з одного боку – 250 нових робочих місць та податки до бюджету, а з другого – кілька кіосків (до речі, незаконно встановлених!!!), що торгують цигарками і горілкою. Речі, здавалось, –  не порівняні ні в соціальному, ні в економічному плані. Проте, переважують, на разі, шальки з МАФАми! Вони як стояли прямісінько перед входом до комплексу, так і стоять. Ці кіоски заважають побудувати під’їзні шляхи та провести благоустрій території, а відтак, і ввести в експлуатацію комплекс. Під’їзд до будівлі і благоустрій території – передбачений планом будівництва і затверджений усіма відповідними містобудівними службами. Про це добре відомо і в міській держадміністрації, і в районній.

Забудовник не раз звертався до Департаменту містобудування та архітектури Києва, до Департаменту міського благоустрою,  до т.в.о. Деснянської районної адміністрації Вадима Онуфрійчука, зрештою, і до самого Київського мера – Віталія Кличка. В результаті вирішити проблему місто доручило району на підставі «реалізації районними в місті Києві державними адміністраціями окремих повноважень». Район недовго думав і надіслав «відписку» про те, що власники кіосків, мовляв, попередженні про необхідність переміщення своїх тимчасових споруд. А ще краще, якщо сам забудовник (ПрАТ «Полюс») ініціюватиме розгляд цього питання на Комісії з питань розміщення тимчасових споруд. Цікаве рішення підказує влада сторонам конфлікту: одним – беріть свій кіоск і тягніть куди подалі, іншим – самі збирайте чиновницькі наради, бо владі ніколи.

 Отак і ходять листи по колу. «Іван киває на Петра, Петро киває на Івана». А тим часом за ширмою цієї паперової тяганини заробляють і Петро, і Іван. За приблизними підрахунками спеціалістів один кіоск щомісяця приносить своїм власникам і тим, хто їх «кришує» від 5 тисяч доларів. Це нижня межа рентабельності. Вона значно зростає, якщо МАФ розміщений у людному місці і торгує товарами підвищеного попиту. В такому разі оборот збільшується в десятки разів. Якщо врахувати, що всі ці гроші йдуть поза бюджетом, стає зрозумілим, чому за МАФи б’ються, чому їх підпалюють, і навіщо за них стріляють. Власники кіосків, навіть ті, що працюють легально, говорять про обов’язковість хабара місцевим чиновникам за можливість залишитись у цьому бізнесі. Йдеться про 20 тисяч гривень щомісяця за один кіоск. Вочевидь, при такій спокусі чиновнику дуже важко віднайти законні підстави для демонтажу незаконних кіосків.

Теми:МАФиПідприємці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторизація
*
*
Генерація паролю
Back To Top