skip to Main Content

КМДА заборонила брати гроші з батьків у київських школах

Київська міська державна адміністрація зобов’язала столичні школи публікувати на своїх сайтах звіти про фінансування, а також заборонила збирати гроші до фонду класу.

Про це йдеться в наказі №930 від 3 жовтня 2017 року директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА Олени Фіданян.
«Категорично забороняється збір готівкових коштів учасниками освітнього процесу та працівниками закладів освіти міста Києва на території навчальних закладів”, – йдеться в розпорядженні. Зокрема вчителям заборонено надавати батькам учнів будь-які фінансові папери благодійних фондів.
Начальники районних управлінь освіти і директори комунальних шкіл Києва повинні розміщувати на своїх сайтах наступну інформацію: щорічно кошторис доходів і витрат на відповідний рік до 1 лютого; фінансові звіти про надходження та використання всіх отриманих коштів в звітному році; інформацію із зазначенням вартості про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, а також іншим способом, що не були заборонені законом; інформацію про стан виконання бюджету в розрізі статей доходів і витрат не пізніше 1 березня року, наступного за звітним роком.
Це рішення батьки жваво почали обговорювати в соцмережі. Більшість коментарів називають наказ піар-акцією КМДА, оскільки гроші як збирали, так і збирають. Цю місію в добровільно-примусовому порядку давно поклали на батьківські комітети. В той же час зростає кількість НВЗ, котрі для офіційної плати за навчання створюють при школах благодійні фонди, і таким чином «узаконюють» побори, від яких важко відмовитися навіть посилаючись на добровільний характер пожертв.
Тетяна Шкуратова з Деснянського району стверджує, що до шкіл це розпорядження взагалі не дійшло. «Сьогодні була в сусідній школі (не нашій). Це жах. Діти навчаються у хліву. Тобто до цього раптового наказу припинити збирати гроші не готовий ніхто. Його тексту немає навіть у директорки нашої школи, до якої я сьогодні ходила саме з цього приводу. Про що говорити??» – пише пані Тетяна.
Деякі школи на розпорядження все ж відреагували, проте знайшли в тексті можливість обійти буквальне виконання наказу. Вчителі написали розписки про те, що не проситимуть у батьків грошей на ремонти чи інші потреби класів. «Але я не прочитала в наказі департаменту освіти, що заборонено допомагати школі. На жаль, ми не можемо відмовитись від батьківської допомоги,- говорить директор школи № 220 Марина Комракова.
З директором не погоджується заступник голови КМДА Олексій Резніков. «Останнім часом дуже багато було нарікань від батьків на те, що з них примусово збирають кошти на різного характеру витрати у школах. Ми ще раз наголошуємо на тому, що коштів у міському бюджеті достатньо, щоб проводити ремонти та оздоблювати школи, тому будь-який примусовий збір коштів із батьків працівниками шкіл є незаконний і прямо заборонений», – зауважив чиновник. В той же час в мерії не заперечують проти створення благодійних фондів. Схоже, влада вирішила порахувати реальні грошові потоки конкретних шкіл і для цього намагається перевести внески у безготівкову форму. «Що стосується благодійності, то так само вчителі чи адміністрація школи не мають жодного права навіть просити, аби на якийсь там рахунок перевели кошти. Якщо батьки захочуть, вони зареєструють фонд, оберуть розпорядника коштів, і цей фонд існуватиме поза контролем адміністрації школи», – додав Олексій Резніков.
У цій ситуації батьків найбільше обурює те, що подібні накази не запобігають примусовому встановленню розміру внесків. Ініціатива, як і раніше, виходить від адміністрації навчальних закладів і лише маскується під бажання самих батьків.
На разі наказ освітнього департаменту лише додав клопоту батьківським колективам. Вже є випадки, коли внески почали збирати на карточку. Батько двох дітей Сергій Скребцов пише: «Якщо ви прочитаєте той наказ, там чітко написано, що забороняється збір готівки на території школи. Що роблять батьківські комітети? Вони збирають на карточку». Чоловік переконаний, що ситуації з поборами наказ не змінить, тим більше, що в документі не йдеться про відповідальність і контроль за його виконанням.

Теми:КМДАОсвітаШкола

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторизація
*
*
Генерація паролю
Back To Top